Clickbank İle Para Kazanma

İnternet günümüzde artık sadece eğlence ya da iletişim amaçlı kullanılan bir platform olma özelliğine sahip değildir. İnternetin sahip olduğu geniş ağ tabanı ve dünyanın her yerine kolayca ulaşım imkanı birçok girişimcinin de ilgisini çekmiştir. Bu sayede internet artık iş yapılan bir platform haline de dönüşmüştür. Clickbank internetin bu potansiyelini değerlendiren bir site olarak kurulmuştur ve günümüzde de birçok kişiye kazanç sağlamaktadır. Bu yazıda da Clickbank ile nasıl para kazanılabileceğini ele alacağım.

Clickbank ürünlerinizin satışı üzerinden size kazanç sağlayan bir platformdur 
Ancak bu platformun diğer e ticaret sitelerinden farkı satacak ürününüz olmasa dahi diğer ürünleri pazarlayarak onların satışı üzerinden kazanç sağlama imkanı sunmasıdır. Clickbanktan kazanç elde etmek için öncelikle siteye üye olmanız gerekmektedir.  Bu platformda, satıcılar (vendors) ve satış ortakları (affiliates) olmak üzere iki çeşit üye olma seçeneği mevcuttur. Satış ortakları seçeneğinden üye olmak istediğiniz takdirde kişisel bilgilerinizi girerek kolayca ve ücretsiz bir biçimde üye olmanız mümkündür.

Site içerisinde satışa sunulmuş birçok ürün mevcuttur. Bu ürünler genel olarak 20 kategori altında toplanmıştır. Satacağınız ürünü tespit etmek bundan sonra sizin tercihine kalmış bulunmaktadır. Ürünü tespit ettikten sonra ise ürünün altındaki promote tuşuna basmanız gerekmektedir. Site bu işlemden size bir referans kodu vererek sizi ürünün satış ortağı konumuna getirmektedir. Bu işlemden sonra ürünün satılması için size de sorumluluk düşmektedir. Ürünü pazarlayabilmek için istediğiniz mecrayı kullanmakta özgürsünüz. İsterseniz sosyal medyada paylaşımda bulunabilir isterseniz de kişisel bloğunuzda paylaşım yapabilirsiniz. Ürünün satılması halinde de size satıştan bir komisyon düşecektir. Bu sayede Clickbank üzerinden kazanç elde etmeniz mümkün hale gelecektir.

EK İŞ İLAN TALEBİ

İş ilanı verirken lütfen Detaylı ve İmla Kurallarına uygun şekilde veriniz. Özenilmemiş ve başta sağma verilen iş talepleri yayınlanmayacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ