Şakayık Çiçeği Yetiştiriciliği Çok Kazandırıyor

Şakayık Çiçeği Yetiştiriciliği Çok Kazandırıyor

Türkiye’de artık diğer Ülkelerde olduğu gibi organik ve tamamen bitkisel ürünler oldukça popüler olmaya başladı. Çiçek yetiştiriciliği özellikle nadir bulunan çiçeklerin yetiştiriciliği daha çok kazandırıyor. Güzel bir müşteri ağı kurarsanız eğer sizlerde kısa sürede güzel paralar kazanabilirsiniz. Görünümü ve kokusu ile oldukça popüler olan bu çiçekleri üretip satmak sizin içinde güzel bir değişiklik olacak.

Şakayık çiçeği Türkiye’de çok yetiştirilen bir çiçektir, çiçekleri güzel olduğu için hem peyzaj düzenlemelerinde hem de kesme çiçek olarak kullanılan bir çiçek türüdür. Şakayık, güneşi sever ve besin yönünden güçlü, kireçli ve derin topraklarda yetişir. Şakayık çiçeği yöreden yöreye farklı isimlerle anılır. Dağ gülü, yaban gülü, kan çiçeği, atlas gibi değişik isimler verilmektedir. Eskilerde çini süslemeciliği, oymacılık, süsleme sanatlarında kullanılan şakayık figürleri karşımıza çıkmaktadır.

Peki neden Şakayık Çiçeği Yetiştiriciliği Çok Kazandırıyor?

             Şakayık çiçeği kökleriyle çoğaltılan ve üst üste verim alınabilen bir çiçektir. Ekimi yapıldığı yıldan sonraki yıllarda aynı köklerden ürün alınabiliyor. Yalnızca ilk ekim yapıldıktan sonra üç yıl beklemek istiyor, çiçek açması üç yıl gibi bir süre alıyor. Çiçek açtıktan sonra ise her yıl artarak verimli oluyor. Yani bir kez ekiyorsunuz yıllarca ürün alıyorsunuz, ayrıca bahçenin bakımı da zahmetsiz ve kolay oluyor.

Bakımı kolay ve bol gelire sahip olacağınız bir bahçe ve sektör olabilir. Büyük bahçeler kurarak büyük gelirler elde edebilirsiniz.

EK İŞ İLAN TALEBİ

İş ilanı verirken lütfen Detaylı ve İmla Kurallarına uygun şekilde veriniz. Özenilmemiş ve başta sağma verilen iş talepleri yayınlanmayacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ