Youtube İle Para Kazanmak

Youtube 2005 yılında açılmış olup 2006 yılında Google tarafından satın alınarak geliştirilmiştir. Video paylaşımı alanında öncü olan bu site günümüzün en çok ziyaret edilen sosyal paylaşım siteleri arasında kendisine yer edinmiştir. Bu ziyaret akını reklam verenlerin ilgisini de oldukça çekmiştir. Bunun sonucunda son birkaç yıldır Youtube belirli bir izlenme oranını yakalayan videolarda reklam yayınlanmasına izin vermiştir. Videolardan elde edilen reklam gelirlerini ise video sahipleri ile paylaşmaya başlamıştır. Bunun sonucunda Youtube ile para kazanmak mümkün hale gelmiştir. Ancak Youtube’dan kazanç elde etmek kolay bir yöntem gibi gözükse de video paylaşmadan izlenmesi gereken bazı adımlar mevcuttur.

Youtube İle Son Yıllarda Para Kazanan İnsanların Sayısı Arttı
Youtube, reklam alma hamlesi ile son yıllarda birçok kişinin sadece eğlence amaçlı değil aynı para kazanma amaçlı kullandığı bir platform haline gelmiştir. Youtube’da çok takipçisi olan ve iyi kazanan kişilere de Youtuber ismi verilmektedir. Youtuber olup iyi bir kazanç elde etmek için öncellikle sizin de Youtube’da bir hesabınız ve video yayını yapacağınız bir kanalınız olmalıdır. Hesabınızı açtıktan sonra reklam seçeneğini de aktif hale getirmeli ve videolarınızı paylaşmaya başlamalısınız.

Daha çok tıklanma sayısına ulaşmak için içeriklerinizin izlenirliği yüksek olan konular hakkında olması sizin yararınıza olur. Bunun yanında içeriğinizin özgün olması da gerekmektedir. Videonuzun yeterli izlenirlik oranına ulaşmasından itibaren reklamlar yavaş yavaş gelecek ve Youtube gelirleri sizinle paylaşmaya başlayacaktır. Ancak kazandığınız gelir en az 100 Dolar miktarına ulaşmadan Youtube kazancınızı kendi banka hesabınıza aktarmanıza müsaade etmemektedir. Bir ay içerisinde kazancınız 100 Doları bulmadığı takdirde ise bakiyeniz öteki aya devredecektir. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde ise Youtube’dan para kazanmanızın önünde bir engel bulunmamaktadır.

EK İŞ İLAN TALEBİ

İş ilanı verirken lütfen Detaylı ve İmla Kurallarına uygun şekilde veriniz. Özenilmemiş ve başta sağma verilen iş talepleri yayınlanmayacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ